Сучасне перше травня — свято весни і праці та міжнародний день солідарності трудящих є знаком пам’яті про робітничі протести в Чикаго (США)1886року. Тоді 1-го травня сотні американців вийшли з вимогами впровадження восьмигодинного робочого дня (замість 15 - 20 годинного), збільшення зарплати та права на створення робітничих організацій. Страйки були придушені владою,але згодом розгорілися з новою силою вже в усьому світі.
У 1889році Паризький конгрес 2-го Інтернаціоналу оголосив 1 травня 1890 року Днем солідарності робітників усього світу і запропонував відзначити його демонстраціями. Вперше День праці був відзначений в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччині, Данії, Іспанії, Італії, США,Норвегії, Франції, Швеції.
Історія святкування Дня праці в Україні має довгу історію: вперше цей день відзначили у Львові у далекому 1890 році. Також цей день був державним святом і неробочим днем в Українській Народній Республіці. У Харкові свято відзначили демонстрацією у 1900 році, а в 1913 році — у Києві, Катеринославі, Миколаєві, Одесі, Херсоні, Юзівці. До 2017 року в Україні свято мала назву « День міжнародної солідарності трудящих». Однак після змін до Трудового кодексу (в рамках декомунізації) його було перейменовано на « День праці».
Сьогодні це свято відзначають у 142 країнах і територіях світу 1 травня або в перший понеділок травня. Для ряду країн традиція збирати людей під прапори профспілок ще збереглася, але в більшості держав це все ж не політичне свято, а саме День праці, яскраве весняне свято, коли організовуються народні гуляння, виступи артистів, ярмарки, мирні ходи і безліч розважальних заходів.
Дякую Шановна ІннА Сергіївна, цікава інформація
ВідповістиВидалити