четвер, 4 березня 2021 р.

До дня народження Н. Л. Забіли (05.03.)
                        З   1993 року наша бібліотека для дітей  носить ім‘я однієї 

з найвидатніших українських письменниць, зачинательки сучасної укрвїнськоі дитячої літератури  Н. Л. Забіли. 

                         «Творчість Наталі Забіли — це материнська пісня, цікава, барвиста, розумна, копітка, дбайлива», — писав про поетесу В. Бичко.                           Н.Л. Забіла писала твори для дітей упродовж 60-ти років. 

За цей час було випущено близько 200 книжок для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, різноманітних за жанрами — прислівки, примовки, лічилки, абетки, пісеньки, казки, віршовані нариси, п‘єси. В її творчому доробку є прекрасна лірика, спогади, переклади поетів світової літератури. За її читанками навчалися діти в 30-40-х роках ХХ ст.                           Протягом багатьох років Наталя Львівна Забіла була членом президії Спілки письменників України, головою Комісії дитячої літератури. Була першим редактором журналу «Барвінок» (1945—1947).                   У 1972 році стала першим лауреатом  премії імені Лесі Українки, якою відзначалися найкращі твори для дітей. 


 Ю. Смолич, Н. Забіла, Ю Збанацький в музеї Л. Українки в Києві на врученні письменниці премії імені  Лесі Українки ( червень 1972 р.)
  . 

                          На честь письменниці дитячий журнал «Малятко» встановив 1989 року премію імені Наталі Забіли за найкращий літературний та ілюстрований матеріал року, вміщений в часописі. 

 

                         «Наталя Забіла — поетеса одного дихання і в своїх творах для дітей, і в своїй ліриці для дорослих» ( В. Бичко). 

        

                           В бібліотеці створено інформаційний лист, тематична та інформаційно-персональна картотеки, тематична папка, присвячені життю і творчості письменниці. 

                            Оформлено постійно діючу виставку- портрет


                                           «Наша Наталя Забіла».
Немає коментарів:

Дописати коментар