пʼятницю, 19 лютого 2021 р.

Брати Грімм ( 24 лютого В. Грімм — 235 років від дня народження )


  Брати Грімм
  

    Якоб Грімм (1785—1863) і Вільгельм Грімм (1786—1859) — німецькі філологи, лінгвісти й казкарі, народилися в місті Ганау сім'ї небагатого юриста. Брати з дитинства мали великі здібності до наук, були нерозлучними.

    Обидва навчалися в Марбурзькому університеті, мандрували, працювали в бібліотеках,викладали в університетах і академіях. Список їх праць дуже великий. Вони почали важливу роботу — видання «Словник німецької мови».Останній том його вийшов у 1861 році. Взагалі, за все життя талановиті вчені опублікували багато творів — зібрання легенд і міфів, книги по граматиці,юриспруденції і безліч казок.


   Вільгельм (зліва) і Якоб.

              Картина художника Е. Йєріхау- Баутман (1855 р.)

   

     В останні роки життя брати жили в Берліні. Вони були обрані членами Берлінської Академії Наук, читали лекції в Берлінському Університеті.
     Вільгельм Грімм пішов з життя 16 грудня 1859 року, а 20 вересня 1863 року помер і Якоб. Братів поховано разом на Берлінському кладовищі.
     У місті, де вони народилися, встановлено пам‘ятник.В нашій бібліотеці є багато книжок знаменитих казкарів. Деякі з них демонструються на книжковій виставці

«Дорослі, що вірили в казки».
  

Немає коментарів:

Дописати коментар