неділя, 27 грудня 2020 р.

Зимова казка на підвіконні: декоративна виставка-вітрина до Нового року.

 Вже новий 2021 рік стукає у двері. Для доброго настрою ми створили «летючу виставку» на сходинках, а на підвіконнях Мистецької вітальні — декоративну виставку «Зимова казка». 







                                   Увечері зимова казка оживає…

   








                                     До зустрічі у новому 2021 році !





Зимова красуня новорічна ялинка (До Нового року)


Колись Новий рік святкували восени. Тоді прикрашали двори        ялинковими та сосновими гілками, стріляли з гармат та рушниць, запалювали вогні. З часом прикраси перемістилися в будинки, а свято почали відзначати в ніч з 31 грудня на 1 січня. Зараз без зеленої красуні,— символу нескінченності життя,— не обходиться жодне новорічне свято. 

                  Спочатку ялинку прикрашали доволі просто —  на гілки вішали яблука, символ райського саду. Поступово на її гілочках з‘явилися горіхи, солодощі, різнокольорові кульки, а на верхівці — зображення сонця, вирізане з цупкого паперу або ж зроблене із соломи. Певний час обов‘язковою ялинковою прикрасою було 12 стрічок — за кількістю місяців у році. Вішали також прикраси із соломи у вигляді сніжинок, зірочок, фігурок — як природних талісманів, тому що використання соломи мало сприяти врожаю у наступному році.  












Святкування Нового року в різних країнах та інші цікавинки.


                                  Є свято особливе, на нього чекають усі— і дорослі і діти. Усі ми віримо, що новий рік буде до нас ласкавим, обдарує нас удачею, щастям і здоров‘ям. Це свято — Новий рік. 

          Пропонуємо  цікавий і пізнавальний матеріал про це чудове свято. 









понеділок, 14 грудня 2020 р.

До Дня Святителя Миколая Чудотворця — 19 грудня.



        День Святого Миколая — один з найулюбленіших свят. В Україні в кожній хаті була ікона Святого Миколая. Народ шанує його як заступника усіх бідних та знедолених. Він швидко з’являвся там, де потрібна була допомога, боронить людей від різного стихійного лиха. Святого Миколая вважають покровителем дітей, для них він є почесним охоронцем. А 19 грудня кожна добра, слухняна дитина отримує подарунок.



                           До цього дня ми підготували святкову полицю 

                         «Розсипала зима сніжинки зі святкової торбинки». 







                           ВІТАЄМО ВСІХ ІЗ СВЯТОМ !  ХАЙ ЩАСТИТЬ !


вівторок, 8 грудня 2020 р.

Серця і руки — на допомогу ( День благодійності в Україні — 13 грудня)


 День благодійності відзначається в Україні щорічно у другу неділю грудня (Указ Президента від 13.12.2007 р. ).    

      Меценатство в Україні має давню історію. Найвідомішими благодійниками свого часу були київські князі Володимир (церкви Св. Василя та Десятинна у Києві 996 р.) та Ярослав Мудрий (церква Св. Софії в 1037 р.). 

             З діяльністю українського полководця Петра Конашевича-Сагайдачного

пов‘язують заснування Київської колегії, яка згодом перетворилася на знамениту Києво-Могилянську академію. Київським митрополитом Петром Могилою свого часу було оновлено київські святині: реставровано Св. Софію, Михайлівський собор, церкви Трьохсвятительську і Спаса. 

              Громадський діяч Григорій Галаган відкрив у Києві 1 жовтня 1871 року закритий навчальний заклад — колегію Павла Галагана. 

              Відомий український підприємець і меценат Микола Терещенко фінансово підтримував Перше комерційне училище, Політехнічний інститут, Києво-Подільську жіночу гімназію, Міський музей старожитностей і мистецтва, Пироговську лікарню. Саме завдяки йому у Києві з‘явився «ОХМАТДИТ». 

              Меценатство сьогодні має досить розвинені форми. Відомі приклади як особистої допомоги, так і діяльності різних благодійних громадських об‘єднань. 

Розвитку меценацтва сприяє Закон України «Про благодійництво та благодійні організації». 

               До цієї теми ми підібрали деякі матеріали. 





Кирило-Мефодіївське товариство(братство) (175 років)



           Кирило-Мефодіївське товариство (братство) — перша в Україні організація політичного спрямування, що  діяла з кінця 1845 року до березня 1847 року у Києві. Названа на честь слов‘янських просвітників, проповідників православної християнської релігії ІХ ст. Кирила і Мефодія. 

            Засновниками товариства були професор історії Київського університету М. Костомаров,чиновник канцелярії генерал-губернатора М. Гулак і вчитель Полтавського кадетського корпусу В. Білозерський. Братство об‘єднувало кілька десятків членів, серед яких були П. Куліш,Т. Шевченко, молоді члени товариства —  студенти Київського університету та інші. 

            У програмі організації — ліквідація кріпосництва, демократичні свободи, об‘єднання слов'янських народів у федерацію зі столицею в Києві. Досягти поставленої мети планувалося шляхом реформ.

             Погляди членів товариства не були однорідними, частина стояла на революційно- демократичних позиціях (Т. Шевченко, М. Гулак та ін ), більшість (М. Костомаров, В. Білозерський, П. Куліш та ін.) — на ліберальних. 

             За доносом одного із студентів у березні 1847 року члени братства були заарештовані і засуджені до різних строків ув‘язнення та заслання. 

     

              Щоб легко і швидко у разі потреби знайти матеріал за темою ми створили бібліографічну довідку і за нею невеличку книжкову полицю

                «...лабораторія української політичної думки» (М. Грушевський)





Подорож Країною Прав:книжкова виставка до Дня захисту прав людини — 10.12.


 

Міжнародний день захисту прав людини проголошено Генеральною Асамблеєю ООН 4 грудня 1950 року.  Відмічається щорічно 10 грудня. 

              Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека є найвищою соціальною цінністю. Кожен громадянин країни повинен знати свої права, щоб контролювати їх дотримання державою і боротися за них у разі порушення. Треба мати чітке уявлення про те, де і як застосовувати свої права в кожній конкретній життєвій ситуації.

              Крім прав, кожна людина має ще й обов‘язки, які повинна виконувати. Часто буває, що, захищаючи свої права, люди порушують права інших. Цього не повинно бути. Існує багато законів, за якими закріплюються обов‘язки. І треба пам‘ятати, що незнання законів не звільняє від відповідальності. 

               На книжковій виставці «Подорож Країною Прав» представлена необхідна література, щоб бути обізнаним в цьому питанні. 




середа, 2 грудня 2020 р.

Життя — це боротьба: До Міжнародного дня людей з інвалідністю — 03.12.

     


Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році (14.10) був проголошений Міжнародний день людей з інвалідністю, який відмічається щорічно 3 грудня. 


В нашій бібліотеці ведеться тематична папка «Незламні», в якій ми збираємо корисні і цікаві матеріали з даної теми. Представляємо деякі з них.