вівторок, 17 січня 2023 р.

До Дня Соборності – 22 січня

 


            Події 1917 року змінили хід історії. На революційній хвилі відновилися спроби національного й державного відродження України. 22 січня 1918 року було проголошено Четвертий універсал першого українського уряду. В ньому Україна проголошувалася самостійною державою – Українською Народною Республікою.

 У Львові 13 листопада 1918 року проголосили утворення ЗУНР (Західноукраїнської Народної Республіки). Церемонія злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки відбулася з дотриманням усіх належних урочистостей 22 січня 1919 року. При цьому Західноукраїнська Народна Республіка, увійшовши до складу Української Народної Республіки на правах федерації, зберегла власну адміністрацію, уряд, армію, право на вирішення зовнішньополітичних питань.

Остаточне ухвалення Акту злуки не відбулося, бо Українська Народна Республіка вже припинила своє існування.

Отже, соборність була надзвичайно важливою, певною мірою символічною, оскільки об’єднання українських земель було давньою заповітною мрією нашого народу.


До цього Дня ми створили бібліографічну довідку «Соборна Україна»  і за нею книжкову виставку «Українська Соборність»Немає коментарів:

Дописати коментар