середа, 4 травня 2022 р.

Анатолій Дімаров і його книжки: до 100-річчя від дня народження (5 травня).

 

  1922 — 2014

  Анатолій Андрійович Дімаров (при народженні  Анатолій Андроникович Гарасюта) — відомий український письменник,мемуарист, лауреат Шевченківської премії (1981). Народився 5 (17) травня 1922 року  на хуторі Гарацьки Полтавської області (офіційно  — в Миргороді) в сім’ї заможного селянина Андроніка Федотовича Гарасюти. Мати була дочкою священика.  У дитинстві пережив Голодомор в Україні 1932-1933 років, воював на Південно-Західному фронті, побував в окупації, командував партизанським загоном, отримав поранення. Увесь цей життєвий досвід пізніше відбився у

творах письменника, зокрема й у захоплюючих книжках для дітей.                   В автобіографічних творах «На коні й під конем» і «Блакитна дитина»

розповідається про дітлахів передвоєнних років (до 1941 року). Ось уже кілька поколінь читачів радіють і сумують, ростуть і дорослішають разом із головним героєм Толиком. І якщо на перших сторінках книжки вони знайомляться із звичайним маленьким хлопчиком, в міру слухняним, в міру бешкетним, розлучаються вже з солдатом, який за один день зрозумів, що таке війна, людське життя і смерть. Ця правдива і неймовірно лірична історія, часом весела, часом сумна, безперечно, буде цікава кожному читачеві, спонукаючи до осмислення життя. 


 

      Про життя і творчість письменника  оформлено книжкову виставку

                                «Анатолій Дімаров і його книжки». Немає коментарів:

Дописати коментар