Бібліотеку відкрито у 1938 році. Дітям тут допомагають знайти відповіді на різноманітні питання, змістовно проводити свій вільний час, розвивати творчі здібності. Дорослим надають інформаційну допомогу у вихованні дітей. При бібліотеці працює "Мистецька вітальня", де експонуються виставки відомих творців та художників-початківців, проводяться зустрічі з літераторами, акторами, співаками, музикантами.
План заходів на тиждень
пʼятниця, 31 травня 2024 р.
четвер, 30 травня 2024 р.
Наші читачі (березень, квітень, травень 2024)
Як швидко плине час. Здається тільки-но дочекалися весни, а вже її останній день у цьому році.
Але і в березні, і в квітні, і в травні в нашій бібліотеці завжди було затишно, цікаво і корисно нашим користувачам.
Здрастуй, літо!
пʼятниця, 24 травня 2024 р.
До Дня Києва (26.05.24): зустрічі з києвознавцем Михайлом Кальницьким - 24.05.2024
Згідно з ініціативою працівників бібліотеки імені Наталі Забіли для дітей 24 травня у ліцеї "Голосіївський" № 241 були проведені зустрічі учнів 9-Б, 9-Д, 10-Г класів з письменником-києвознавцем Михайлом Кальницьким. Михайло Борисович розповів старшокласникам про історію нашого району, зокрема, місцевості Деміївка.
Києвознавець нагадав, що понад 100 років тому Деміївка була за межами міста, жителів місцевості було щонайменше 3000 осіб. А ще тут були більш-менш дешеві землі та дістатися до Києва було швидко і зручно. У цій місцевості пролягала Велика Васильківська дорога, яка брала початок від Лядських воріт, пізніше були прокладені трамвайні колії та побудована залізниця.
Учням було цікаво почути, що найвідомішим підприємством у цій місцевості вважали Київський цукрово-рафінадний завод, споруджений у 1869-1870 рр., на базі якого згодом утворилася "Парова фабрика шоколаду та цукерок Валентина Єфімова". При цьому Михайло Кальницький продемонстрував історичні документи і світлини цього підприємства.
Далі в своїй розповіді письменник повідомив, що на Деміївці деякі старовинні споруди ще збережено: будівля колишнього пивоварного заводу Карла Шульца кінця 19 ст., корпуси колишнього цукрово-рафінадного заводу (нині кондитерська фабрика "ROSHEN"), а також деякі колишні житлові та громадські будинки того ж періоду. Наприклад, будівля нинішньої середньої школи № 85, світлину якої продемонструвала заступник директора з виховної роботи Тетяна Юріївна.
Старшокласники з цікавістю слухали про знищений Будинок міліції з Деміївської площі (оселя колишнього цегельного магната Доломакіна, зведена у 1905 р.).
Києвознавець не обійшов увагою й історичні зміни, які відбулись у Будинку дитячої та юнацької творчості (колишня синагога), Свято-Вознесенський храм УПЦ, де у 1907 році вінчались поетеса Леся Українка з музикознавцем Климентом Квіткою.
На завершення зустрічі Михайло Кальницький побажав школярам вивчати історію свого краю, бо це є невід'ємною частиною історії українського народу.
четвер, 23 травня 2024 р.
Знайомство з бібліотекою -23.05.2024
23 травня до нашої бібліотеки вперше завітали учні
3-Д класу ліцею № 59.
Школярам розповіли про роботу бібліотекарів, які працюють на абонементі, і про важливість дбайливого ставлення до книг.
Біля постійно діючої книжкої виставки "Наша Наталя Забіла" школярикам розповіли про поетесу, ознайомили з її книжками,
прочитали невеличкі віршовані твори.
Діти з цікавістю ознайомилися з книжково-декоративною виставкою "Барвисті кольори", на якій представлені книжки про мистецтво вишивки.
У читальній залі школярам розповіли про історію виникнення мікрорайону "Деміївка", нагадали про святкування
Дня Києва (26.05.).
Під час майстер-класу створювали паперові закладинки у вигляді кумедних тваринок.
Діти отримали величезне задоволення граючись
у Куточку іграшок.
Підписатися на:
Дописи (Atom)