Ось вже й серпень прийшов,останній місяць літа. За традицією на початку кожного місяця ми оформлюємо книжкову виставку-календар
«Літературні ювілеї місяця».
01.08. — 120 років
(1900—1958)
«Співець дитинства і юності»— так казали про українського письменника Олександра Івановича Копиленка, який багато писав для дітей. Своїми повістями ти оповіданнями він прагнув виховати їх працелюбними, щедрими на дружбу, чулими й сердечними в ставленні до людей і природи. І, хоч події в творах письменника відбуваються у 20 — 50 роки 20-го століття, — справжні цінності не змінюються.
05.08 - 170 років
(1850—1893)
Гі де Мопассан — один з найвидатніших письменників-реалістів Франції, сміливий новатор, що сказав своє вагоме слово в світовій реалістичній літературі. Він влучно означив свою творчу долю: « Я влетів у літературу, мов метеор і зникну, як блискавка».У творчому доробку письменника 6 романів, понад 300 новел, том поезій, 3 книги мандрівних нарисів, кілька п’єс, багато есеїв та статей. Літературознавці називають його творчість великою епопеєю Франції Другої половини 19-го століття.
10.08.— 125 років
(1895—1958)
Михайло Михайлович Зощенко — письменник різнобічний. Його літературний талант розкрився і в сатиричній новелі, і в науково-художній прозі, і в оповіданнях для дітей, і в історичних повістях для юнацтва. В кожному жанрі сенс його творчості був один — допомогти людям на важкому шляху до щастя, до вершини розуму.
(1780—1857)
П’єр-Жан Беранже, французький поет, казав: «Якщо у світі ще існує поезія, не сумніваюся, що її слід шукати у народі».Тому й обрав жанр пісні — адже вона походить з народу та близька й зрозуміла кожному. У пісні він міг висловити усе, що хвилювало його.
23.08.—140 років
(1880—1932)
Усі знають романтичну історію про червоні вітрила, яку написав Олександр Грін (Олександр Степанович Гриневський), чудовий письменник,поет і філософ, представник романтичного реалізму. У біографії Гріна є чимало цікавих, яскравих моментів, які розкривають його як сильно і яскраву особистість.А його твори виховують у читача віру в добро, любов до прекрасного, прагнення змінити своє життя на краще. Особисте щастя, кохання, здійснення заповітних бажань — ось ті цінності, які були головними для миття. В своїх творах письменник залишив нам світ добра, мрії і надії.
(1910—1995)
Відомий англійський дитячий письменник, художник, кіноактор, театральний режисер Дональд Біссет писав для дітей дуже добрі, веселі, повчальні короткі казки. Колись Біссет сам про себе писав: « Він справжній знаменитий казкар.Живе в Англії й пише казки, малює до них картинки і сам розповідає свої казки по телебаченню, бо він — актор. Грає в театрі, знімається в кіно і вміє їздити верхи на коні...».Його милі, потішні казки, неймовірні пригоди, захоплюючі історії приносять радість не одному поколінню малюків.
Немає коментарів:
Дописати коментар