середа, 19 березня 2025 р.

Зустріч . "Частка народної душі " - історія українського народного вбрання. 19.03.2025



                 Про національний одяг українців: історію, традиції, символіку говорили сьогодні (19.03) в культурно-просвітницькому  центрі "ЦІННОСТІ".                                           Його співзасновниця Наталія Федорчук розповіла  учням  3-А
 і 3-Б класів, які навчаються у 85 ліцеї Києва, про сам простір, який наповнений Українським духом, де є витинанки, віночки, скрині, прапори з передової . 
Народознавчу зустріч організували    працівників  бібліотеки ім. Наталі Забіли для  дітей за сприяння депутата Київради Олесі Пинзеник. 

                  Під час зустрічі пані Наталія розповіла про українські вишиванки , показала їх старовинні зразки, які були вишиті понад 200 років тому. Цікаво було почути про саму українську вишивку - один з видів народного декоративного мистецтва українців, про орнаментальне або сюжетне зображення на тканині, виконане різними ручними або машинними швами. Вишивку використовують в українському народному побуті, передусім, на предметах одягу, здебільшого на жіночих і чоловічих сорочках.  При цьому  Наталія Федорчук  показала  копію рукотворної помережаної сорочки,  яку вишили майстрині-рукодільниці    Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному. 

                               Пані Наталія продемонструвала українське народне вбрання - національний одяг українців. У ньому відображається національна свідомість нації , прагнення і цінності. 


                 Доповненням до розповіді Наталії Федорчук була презентація видань бібліотеки ім.Наталії Забіли для дітей  про історію українського костюма і народну вишивку. 



               До  культурно-просвітницького   центру "ЦІННОСТІ"  завітав  поважний гість Координатор інституту Юнуса Емре, пан Ali Oquzhan Yuksel. Він розповів присутнім про культурні взаємини між Україною і Туреччиною. Йшлося також про спільне виготовлення   безпілотних апаратів "Байрактар" для знищення ворога.  


                   Інтерес у школярів викликав сучасний військовий бронежилет ЗСУ. Охочі мали змогу його надіти і почути про  особливість  використання кожної кишені, що незамінні у багатьох ситуаціях.    


Немає коментарів:

Дописати коментар