середа, 5 лютого 2025 р.

6 лютого День "Відведіть дитину в бібліотеку" - 06.02.2025

                      "Книга - міст у світ знань" - такий вислів спадає на думку під час споглядання на тематичну виставку з нагоди Дня "Відведіть дитину в бібліотеку". 



                           Цікава добірка  видань, яка складається з кількох десятків різних книг, написаних українськими і зарубіжними письменниками, сприяє розвитку інтересу до  творів і, відповідно, всебічного  розвитку. Читання книг у родинному колі сприяє духовній єдності.



                   Упевнені, що представлені на виставці книги стануть у нагоді поціновувачам літератури, бо як то кажуть: "Книга не пряник, а дітей до себе манить " .   


                             Знаково, що багато дітей і їхніх  дідусів і бабусь постійні читачі нашої  бібліотеки. Цьому спряє затишний бібліотечний простір  і кваліфіковані бібліотечні працівники. 


 

понеділок, 3 лютого 2025 р.

Чому Іван Котляревський вважається першим українським письменником - 04.02.2025



               Про  основні віхи життя вітчизняного класика Івана Котляревського,  безсмертну "Енеїду"  написану народною мовою, яка у той період усіляко пригнічувалась російським самодержавством  і чому  Котляревський (09.10.1769 - 10.11.1838) вважається першим українським письменником, - йшлося під час зустрічі керівника 
Культурно-освітнього центру Центрального будинку офіцерів ЗСУ Вадима Карпенка зі школярами  9-А і 9-Б класів школи
 № 273 і здобувачами освіти Київського професійного коледжу автотранспортних технологій. Творчу зустріч організували представники бібліотеки ім.Наталі Забіли для дітей спільно з представниками 15-ї бібліотеки для дітей. 


 

 

             Серед віх життя  українського класика, на яких зупинився під час розповіді  Вадим Карпенко те, що  Іван Котляревський  10-ть років навчався в Полтавській духовній  семінарії, але  відмовився бути священником. Згодом, юнак працював канцеляристом, учителював у поміщицьких родинах. Котляревський також перебував на військовій службі у Сіверському карабінерському полку. У відставку вийшов у чині капітана. Упродовж того, які він робив кар'єру митець займався творчістю.    







              "Мало хто з українців не читав "Енеїди", проте ймовірно мало хто замислювався над тим, чому Котляревський вважається першим українським письменником?", - запитав Вадим Карпенко.  За його словами, Котляревський цікавився фольклором, ходив на гуляння, записував народні пісні, звичаї та обряди. Не обходив стороною рецепти  українських страв. "Потім усю цю інформацію він "загнав" у поему "Енеїда", -  сказав  керівник  Культурно-освітнього центру Центрального будинку офіцерів ЗСУ.


             "Енеїду" з автографом автора зберігав в особистій бібліотеці імператор Олександр 1. Примірник твору Котляревського мав навіть Наполеон 1 Бонапарт. 


        З інформацією, написаною у виданнях Котляревського, звірялись  письменники  серед яких Борис Грінченко і Микола Гоголь.   

            Помер український класик 10 листопада 1838-го в Полтаві. В останню путь його проводжали чи не усі містяни, а Тарас Шевченко у вірші "На вічну пам"ять Котляревському" написав так: 
"Будеш батьку , панувати,
Поки живуть люди;
Поки сонце з неба сяє,
Тебе не забудуть!"

           
      Подібні зустрічі поглиблюють знання про класиків української літератури і вітчизняної культури загалом, сказав один зі здобувачів освіти Київського професійного коледжу автотранспортних технологій:  
 
        
                Українська література – це один зі способів пізнати світ, людство і самого себе. Вона дозволяє молодому поколінню дізнаватися минуле, по-різному оцінювати сьогодення, змушує задуматися про майбутнє.   Говорить керівник 
Культурно-освітнього центру Центрального будинку офіцерів ЗСУ Вадим Карпенко: 




 

Літературна вікторина за творчістю В.Нестайка - 03.02.

 3 лютого з учнями 3-Б класу СШ №85 провели літературну вікторину за творчістю Всеволода Нестайка. Діти добре підготувалися до заходу: прочитали багато книжок письменника, відповідали на всі питання бібліотекаря, із задоволенням обговорювали твори. 







На майстер-класі робили з учнями паперових героїв творів видатного українського дитячого письменника.